הכל בסדר..

12/09/2023

אמהות עמוסות ועייפות, תדעו לכם-
שמעצבת פנים טובה-
תעשה לכם סדר בבית!
לא בגלל שהיא מקפלת כביסה בפגישת היכרות או משהו כזה🤭
אלא בגלל שכשהיא מתכננת  את ארגון המרחב הביתי שלכם היא תקשיב היטב לצורך בארגון החלל ותתכנן אותו באופן כזה – שבאמת ישרת אתכם!

לכמה סלים את ממיינת את הכביסה? מקפלת ישר או מגדלת ערמות עד שאין ברירה? מגהצת? כל כמה זמן? איפה יושבת ערימת הגיהוץ עד ש?
לתת מקום לכל דבר זה הסוד, גם לכביסה המלוכלכת או לזו שיצאה מהמכונה, גם לזו שבדרך לגיהוץ וגם לזו שמחכה לקיפול.

לפני שבוחרים ספה בגוון וטקסטורה נעימה (ובד שניתן לכביסה כמובן😅) דואגים שלא תהיה ערימת כביסה שתסתיר אותה.. ואז הכל בסדר!

יש לך תינוק קטן בבית? איזה מתוק ומבולגן זה. אל תתישי את עצמך בנסיונות להעלים את הדברים שלו (ושלך) לחדר כל פעם.. פשוט תביאי סלסילה לכבודו. תגווני את התכולה מידי פעם, עד שיגדל. סלסילה שמתאימה למרחב הציבורי שלך . אולי בד? קש? עץ? מגירה? מדף תחתון בספריה קיימת? בשניה שילמד לזחול הוא כבר ידע להחזיר למקום.. כח של הרגל.

בכניסה לבית תדאגי שיהיה מקום 'להניח בו'. בסוף, כשבן אדם נכנס הביתה הוא יניח את מה שעליו במשטח הראשון שיפגוש בו.. מה מתאים אצלך? ספסל? קונסולה עם מגירות בשלוף? סלסילה? אם ישלך מקום לארון תיקים ומעילים הרווחת, רק צריך לתכנן אותו ביעילות.

כלים של שבת ואירוח- אם ישלך אפשרות- תני להם מקום מיוחד, בקרבת פינת האוכל. זה גם תורם לחגיגיות וגם נח להבדיל אותם משאר כלי היומיום, כדי לפתוח ולערוך שולחן בכיף, יחד עם המפות ושאר האביזרים.

יש עוד, אני יודעת. וזה משתנה מאדם לאדם. לכל אחד האתגרים שלו מול משימות היומיום השוטפות שאינן נגמרות. ועם זאת, מאמינה שלכל אחד יש מרחב שיכול להקל עליו. צריך לחשוב עליו ולהתאים אותו.